آموزش خوانندگی هیپ هاپ

آموزش خوانندگی هیپ هاپ

با خواندن عنوان این مقاله، بدون شک این سوال برای‌تان پیش می‌آید که رپ و هیپ هاپ با هم چه تفاوتی دارند. در واقع واژه‌های رپ و هیپ هاپ تفاوت آن‌چنانی نسبت به هم ندارند. در حال حاضر نیز واژه‌ای پر کاربرد تر است که بحث  زبان شناسی در میان باشد. در واقع نقش سبک و فرهنگ موسیقی کمتر از گذشته شده است. اما این موضع بحث ما نیست. اگر فکر می‌کنید که به دنبال آموزش خوانندگی رپ هستید، باید به مقاله دیگری مراجعه کنید. موضوعی که در این مقاله می‌خواهیم به شما آموزش بدهیم، آموزش خوانندگی هیپ هاپ است. آواز آنلاین

تفاوت بین موسیقی رپ و هیپ هاپ چیست؟

به ترکیبی از ضرب آهنگ که منعکس کننده خوش قلبی و انعطاف پذیری است، سبک موسیقی هیپ هاپ می‌گویند. موسیقی رپ برای بیان عقاید جدی و افکار غیر منعطف، کاربرد دارد. در واقع، موسیقی رپ برای بروز ضعف و اندوه شخصی استفاده می‌شود. سبک موسیقی رپ می‌تواند با سایر سبک‌های موسیقی از جمله راک یا بلوز ترکیب و ادغام شود.

در ظاهر، ژانر این دو سبک، ضرب آهنگ یکسانی دارند. به همین دلیل است که اغلب این دو سبک موسیقیایی با هم اشتباه گرفته می‌شود و از هم قابل تشخیص نیست. به طور خلاصه می‌توان از تفاوت میان سبک موسیقی رپ و هیپ هاپ، نکات زیر را برداشت کرد:

    موسیقی هیپ هاپ بعنوان بعنوان ستون اصلی برای بیان آزادی شناخته می‌شود.
    موسیقی رپ اغلب بعنوان یکی از انواع آزادی بیان شناخته می‌شود. (موسیقی رپ با ظهور موسیقی هیپ هاپ شکل گرفته است.)
    موسیقی رپ را می‌توان تلفیقی از شعر و نثر در یک آهنگ در نظر گرفت.
    خوانندگان رپ برای بیان عقاید و افکار جدی، دست به تولید آثار هنرمندانه موسیقی خود می‌زنند.
آموزش آواز آنلاین

چگونه هیپ هاپ بخوانم؟

در هنگام شروع کردن، سعی کنید با صدای بلند و صاف بخوانید. (پیشنهاد می‌کنیم از ماده‌های استعمال آور استفاده نکنید.) در ادامه تکستی را که می‌خوانید، باید با اعتماد به نفس کافی ادامه بدهید. برای همین، تمرین کردن خوانندگی هیپ هاپ در مقابل آینه به افزایش اعتماد به نفس‌تان کمک بسیاری می‌کند.

صدای خود را نگه دارید و سعی کنید که با یک دسیبل ثابت بخوانید. در مرحله بعد به صدای خود، شدت ببخشید. به این نکته دقت کنید که صدای شما نباید گوش دیگران را اذیت کند. هر چند که لحن خوانندگان موسیقی هیپ هاپ ممکن است کوبنده باشد، اما این صدا نباید دلخراش باشد.

برای خواندن هیپ هاپ اعتماد به نفس داشته باشید!

عملکرد خوب و بد شما قطعا به روی شنوندگان تاثیر می‌گذارد. بطوری که هیچ گاه ذهن شنونده از آن‌چه که شنیده است، پاک نمی‌شود. پس برای یادگیری خوانندگی هیپ هاپ نترس باشید و کارتان را بخوبی و خونسردی انجام دهید. برای اینکه با خیال راحت بر روی صحنه اجرا کنید و در میان سایر هنرجویان هیپ هاپ بخوانید، می‌بایست شعر را به طور کامل حفظ کرده باشید. پیشنهاد می‌کنیم که در محیط دیگری، بارها با میکروفون تمرین کنید تا اثری از خجالتی و دلهره در چهره‌تان برای خواندن‌ نداشته باشید. آموزش آواز

مهندسی صحنه برای خواننده‌های هیپ هاپ بسیار پر اهمیت است. اگر فضای اینستاگرام را سر زده باشید‌، به احتمال زیاد دیده اید که خوانندگان هیپ هاپ چقدر بر روی صحنه مسلط هستند و همه جزئیات محیط اطراف‌شان را می‌دانند. از انجام حرکات یکنواخت جلوگیری کنید و پیش از اجرا روی صحنه، خواب کافی داشته باشید. چرا که یک خواننده هیپ هاپ درجه یک در صحنه هوشیار است.

پس از پیمودن این قدم‌ها، برای مرور کردن چیزهایی که یاد گرفته اید، در شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار حضور مستمر داشته باشید و منتظر بازتاب دیگران از خواندن خود باشید.

در مورد هنر هیپ هاپ بیشتر بدانید!

ماهیت هنر هیپ هاپ یا موسیقی هیپ هاپ از بطن زیبایی‌ها و زشتی‌ها سرچشمه نگرفته است. همواره موسیقی هیپ هاپ از یک موضوع واقعی سرچشمه می‌گیرد. این نکته یک قانون اساسی نیست. همچنین اگر این توانایی را نداشته باشیم تا از صحت واقعی کارمان دفاع کنیم، در واقع هنر هیپ هاپ ما اعتبار نخواهد داشت. توجه داشته باشید که محتوا و نوع بیان خواننده هیپ هاپ باید در دل بنشیند. اما خیلی‌ها اینطور فکر می‌کنند که موسیقی هیپ هاپ همانند موسیقی پاپ باید بر دل بنشیند. بطوری که با شنیدن تن صدای خواننده احساس خوبی در درون شما شکل بگیرد. این حواشی را کنار بگذراید و به راحتی و آزادانه بخوانید و تمرین کنید.

کلاس آموزش آواز آنلاین

Top
لطفا امتیاز دهید: