چطور باید حنجره را پایین بیاوریم؟

چطور باید حنجره را پایین بیاوریم؟

حقیقت این است که حنجره نباید هنگام آواز خواندن بالا رود. در اینجا سوالاتی از این دست مطرح می شود که چطور حنجره را پایین بیاوریم ؟ یا اینکه حنجره چقدر باید پایین باشد ؟

در واقع مشکل عدم هماننگی است. بسیاری از افراد هنگام خواندن نت های بالا حنجره شان بالا می رود و به عنوان یک واکنش طبیعی به این اتفاق , گفته می شود که باید حنجره را پایین بیاوریم .

اما این ها همه اصطلاحات نسبی هستند و وقتی ما از واژه های نسبی استفاده می کنیم، در معرض سردرگمی قرار خواهیم داشت ؛ زیرا از جنبه های متفاوتی به آن نگاه می شود. برای فردی که حنجره اش بالا می رود این درست است که توصیه کنیم باید حنجره را پایین بیاوریم , اما چقدر؟ یعنی حنجره چقدر باید پایین باشد ؟

در بعضی موارد فرد چندان دچار بالا رفتن حنجره نمی شود و هنگامی که به شخص گفته می شود حنجره باید پایین باشد ، آنها شروع به تلاش برای پایین آوردن آن می کنند , و برای انجام این کار از زور و فشار هم استفاده می کنند. اما هنگامی که عمدا سعی کنیم حنجره را پایین بیاوریم ، شروع به خارج کردن عضلات از تعادل می کنیم و مشکلات جدید ایجاد می شوند.
آموزش آواز آنلاین
به همین دلیل است که ما باید بر این واقعیت تاکید کنیم که ما به دنبال ایجاد تعادل هستیم. و برهم زدن این تعادل در هر جهتی باعث بروز مشکلات خاصی خواهد شد.

هر زمان که ما در حال تلاش برای کشف راه حل یک مشکل هستیم ، با مطالعه و شناخت صحیح مشکل و علت بوجود آمدن آن ، بهترین کار را می کنیم. در این صورت راه حل به سادگی خود را نشان می دهد. اما اگر ما بدون درک کامل مشکل به جستجوی راه حل بپردازیم ، نه تنها موفق به برطرف کردن آن نمی شویم بلکه احتمالا باعث ایجاد مشکلات جدید نیز می شویم.

چرا حنجره هنگام خواندن بالا می رود ؟

اگر ما بتوانیم دلیل این اتفاق را شناسایی کنیم ، متوجه خواهیم شد چگونه آن را درمان کنیم. بیایید به مدت یک دقیقه به این سوال فکر کنیم. بعضی آزمایشات را نیز انجام دهید. احساس می کنید زمانی که بالا می رود چه اتفاقی می افتد ؟

فعالیت عضلات داخلی حنجره مسئول تولید صدا هستند , البته فشار هوا نیز وجود دارد. هر کدام از این موارد و همینطور عضلات بیرونی حنجره می توانند باعث بالا رفتن حنجره شوند. عضلات درگیر در بلع که مسئولیتی در تولید صدا ندارند اغلب به صورت غیر ارادی در تولید صدا دخالت می کنند و موجب بالا رفتن حنجره می شوند.  عضلات دیگری که وظیفه ی تعدیل موقعیت حنجره هنگام تنفس را دارند نیز می توانند باعث بالا رفتن حنجره شوند. اگر ما این ها را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که برای جلوگیری از بالا رفتن حنجره ، نیاز به یک نیروی تثبیت کننده از عضلات است که حنجره را در حالت تعادل قرار می دهند.

هنگامی که حنجره آزادانه و بدون فشار کار می کند ، ثبات ایجاد می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که ما از حنجره همانطور که برای آن طراحی شده است استفاده کنیم.

فعال شدن حنجره هنگام تحریک شدن از طریق فشار هوا ، عضلات داخل و اطراف حنجره را درگیر می کند. این عضلات کشش در جهت مخالف برای تعلیق حنجره به منظور مقاومت در برابر فشار هوا را بر عهده دارند. اما اگر یک عمل هماهنگ بین عضلات حنجره وجود نداشته باشد ، به نظر خواهد رسید که فشار هوا می تواند یک مشکل باشد. در واقع هنگامی که عدم تعادل رخ می دهد ، مشکلات ظاهر خواهند شد.

کلاس آموزش آواز آنلاین

Top
لطفا امتیاز دهید: